subota 19.10.2019.
21:43

U okviru 13. kola ruske Premijer lige aktuelni šampion je upisao ubedljiv trijumf.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Fudbaleri Zenita iz Sankt Petersburga slavili su kod kuće protiv Rostova rezultatom 6:1 (3:0).

Igrao se 14. minut kada su poveli sa bele tačke, strelac je bio Dzjuba.

Samo šest minuta kasnije korpulentni napadač je povisio na 2:0, na asistenciju Karavaeva.

Do kraja prvog dela Zenit stiže i do trećeg pogotka, ovoga puta se u listu strelaca upisao Azmun, Dzjuba je ubeležio asistenciju.

U nastavku, nakon 15ak minuta igre, Karavaev postiže gol za 4:0, Dzjuba mu je uzvratio uslugu.

Igrao se 80. minut kada je Artem Dzjuba došao i do het-trika, ponovo je bio precizan sa bele tačke.

Gosti su tri minuta kasnije takođe dobili penal, koji je u utešni gol pretvorio Eremenko.

Konačnih 6:1 je postavio Vilmar Barios u drugom minutu nadoknade.

Danas je i Ural slavio kao gost protiv Tambova, dok su Spartak iz Moskve i Rubin odigrali bez golova u prestonici.

Tambov - Ural 1:2
Spartak Moskva - Rubin 0:0
Zenit - Rostov 6:1