PL Rusije: Zenitu bod u Moskvi, Krasnodaru nijedan

nedelja 17.03.2019.
21:17

Fudbaleri Spartaka iz Moskve su ugostili lidera na tabeli, u prestonici je gostovao i Krasnodar.

EPA-EFE/ANATOLY MALTSEV

Moskovski Spartak je na "Otkritije areni" ugostio ekipu Zenita, meč je okončan bez pobednika, rezultatom 1:1 (1:1).

Poveli su domaći fudbaleri u 13. minutu, strelac je bio Glušakov, na asistenciju Tašaeva.

Ipak, u 27. minutu gosti iz Sankt Petersburga dolaze do poravnanja, strelac Vilmar Barios nakon odbitka.

Sa tim rezultatom otišlo se na odmor, u nastavku je bilo prilika na obe strane najbliži golu bio je napadač Zenita Rigoni, koji je u 60. minutu pogodio stativu.

Promene rezultata ipak nije bilo, podela bodova u ruskoj prestonici.

U Moskvi je u nešto ranijem terminu gostovao i Krasnodar i to aktuelnim šampionima, Lokomotivi.

Meč je završen pobedom domaće ekipe od 1:0 (0:0).

U prvom delu nije bilo puno uzbuđenja, Farfan je pretio gostima iz Krasnodara, ali je Safonov uspeo da sačuva mrežu nakon pokušaja iskusnog Peruanca.

A onda, nakon nešto više od 20 minuta igre u nastavku, Čarls Kabore igra rukom u svom kaznenom prostoru, sudija Vilkov mu je pokazao žuti karton, bila je to njegova druga javna opomena, pa je morao da napusti teren, Krasnodar je ostao sa igračem manje.

Tom prilikom su fudbaleri Lokomotive dobili i penal, koji je Mirančuk pretvorio u gol.

Krasnodar je bio blizu poravnanja sa igračem manje samo par minuta kasnije, ali je udarac Klaesona uspeo da odbrani Giljerme.

Ponovo je gostima pretio Farfan nakon toga, ali je Safonov ostavio brojčano inferiorne goste u igri, da bi koji minut kasnije Mirančuk pogodio prečku.

Do kraja ipak nije bilo promene, aktuelni šampion je pobedom skočio na treće mesto sa 35 bodova, koliko ima i četvrtoplasirani Krasnodar.

Zenitu je sada najbliži CSKA, koji ima 36 bodova, ekipa iz Sankt Petersburga na vrhu sa pet bodova više od "Armejaca".