sreda 03.02.2021.
23:08

Iznenađujuć poraz "redsa".

EPA-EFE/Phil Noble

Utakmice 22. kola Premijer lige u terminu od 21:15 donele su nam i jedno ogromno iznenađenje.

Liverpul je na domaćem terenu poražen od Brajtona rezultatom 1:0.

Nema sumnje da su "redsi" u krizi kojoj su kumovale i brojne povrede, a sve je počelo šansom Salaha na startu meča.

Nakon toga, na drugoj strani zapretio je Burn, ali je pravi šok usledio u 56. minutu kada je Stiven Alzate naleteo na loptu unutar kaznenog prostora i spretno savladao nemoćnog Kelehera.

Pokušao je Liverpul da direktnim napadima ugrozi gol gostiju, međutim ne preterano povezana igra nije donela željeni rezultat, a Brajton je imao još dve prilike preko Grosa i Trosara kada se istakao Irac koji je zamenio bolesnog Alisona.

Pobedu je ostvario i Vest Hem koji je u Birmingemu na krilima novajlije Džesija Lingarda savladao Aston Vilu sa 3:1.

Posle ne previše zanimljivog prvog poluvremena, "čekićari" su poveli u 51. minutu golom Tomasa Sučeka, da bi pet minuta kasnije Džesi Lingard udvostručio prednost svoje ekipe.

Nadu da bi Vila mogla da povoljnog rezultata dao je Oli Votkins u 81. minutu, međutim dva minuta kasnije drugim golom Lingarda Vest Hem je praktično osigurao trijumf.