nedelja 21.06.2020.
16:50

Gosti nekarakteristično loši u odbrani.

EPA-EFE/NIGEL RODDIS

Sva tri gola postignuta u drugih 45 minuta, Šefild odigrao dosta loše u odbrani što je Njukasl znao da iskoristi (3:0).

Tokom prvog dela igre može se izdvojiti šansa Žoelintona, Brazilac je izašao jedan na jedan sa Hendersonom, ali golman Šefilda odlično interveniše.

Samo pet minuta po početku drugog dela igre moglo se naslutiti šta nadolazi. Egan dobija drugi žuti karton posle obaranja Žoelintona, već u 55. minutu "svrake" vode 1:0. Sen-Maksimin koristi veliki kiks odbrane Šefilda.

Pripretio je Bili Šarp, ali njegov pokušaj za izjednačenje ide pored gola. Henderson kasnije uspeva da odbrani šut Almirona, ali ne i bombu Meta Ričija u 69. minutu. Njukasl vodi 2:0.

Do kraja overu tri boda donosi agilni Žoelinton, Brazilac pogađa u 78. minutu posle asistencije Almirona.