Pobeda u drugom planu, "Kamp nou" zanemeo u 60. minutu, Arauho hitno prebačen u bolnicu!

utorak 10.05.2022.
23:33

Samo da je sve dobro...

Beta/AP Photo/Joan Monfort

Fudbaleri Barselone pobedili su ekipu Selte na svom "Kamp nou" rezultatom 3:1 (2:0) u 36. kolu La Lige, ali je ovaj meč ostao u senci povrede Ronalda Arauha.

Urugvajac se u 60. minutu sudario sa svojim saigračem Gavijem, tačnije sa leđa je skočio na njega, udarili su se glavama, potom je potrčao desetak metara i pao bez svesti, pogledajte OVDE kako je sve izgledalo.

Saigrači Barselone panično su dozivali lekarsku pomoć, ubrzo se na terenu našla i bolnička kola, pa je Arauho momentalno prebačen u bolnicu, jer je očigledno u pitanju teža povreda.

Što se same utakmice tiče, večeras je briljirao trio Depaj, Obamejang, Dembele. Ćavi je iznenadio što je počeo u formaciji 4-2-3-1, uz pomenutu trojku igrao je i neuverljivi Feran Tores.

Depaj je dao gol i upisao asistenciju, Obamejang je dao dva gola, dok je Dembele upisao dve asistencije.

U 30. minutu Dembele je sjajno prošao po desnom boku i vratio povratnu za Depaja za 1:0.

U 41. minutu Depaj je bio asistent, sa levog krila je pronašao Obamejanga, koji je primio loptu i pogodio ugao za 2:0.

Tek što je počelo drugo poluvreme, novi šou Osmana Dembelea. Francuz je ponovo odlično prošao i kao na tacni proigrao Obamejanga za 3:0.

Selta je uspela ubrzo da se  vrati u meč, Ter-Štegen je napravio grešku, usledio je brz pas Galjarda do Aspasa za 3:1.

U 58 minutu Selta je ostala sa igračem manje, pošto je Muriljo kao poslednji igrač faulirao Depaja.

Ceo stadion je zanemeo dva minuta kasnije u jednoj bezazlenoj situaciji. Arauho i Gavi su se našli u duelu, oko njih nije bio nijedan igrač Selte, ali se nisu videli. Tačnije, Urugvajac se kao i uvek bespokromisno zaleteo u skok duel i izvukao deblji kraj. Iako je na zemlji završio i Gavi, Arauho je teže prošao pošto je ostao bez svesti i hitno je prebačen do bolnice, prekid je trajao čak osam minuta.

Nakon toga, kao da više ništa nije bilo ni bitno, Barsa je sačuvala prednost i osigurala praktično drugo mesto...