Podela bodova u velikom derbiju Moskve, Gajić i Zdjelar na terenu svih 90 minuta

Autor: Nemanja Veljković
nedelja 16.10.2022.
21:09

Derbi opravdao očekivanja.

U okviru 13. kola ruske Premijer lige odigran je veliki gradski derbi između domaćeg CSKA i Spartaka iz Moskve. Meč je završen bez pobednika 2:2.

Svih 90 minuta u postavi domaćeg tima igrali su srpski fudbaleri Milan Gajić i Saša Zdjelar.

CSKA je prvi stigao do vođstva golom Čalova u 17. minutu i sa rezultatom 1:0 otišlo se na odmor. Nastavak meča doneo je mnogo ozbiljniju igru gostujućem tima koji je u roku od samo četiri minuta postigao dva pogotka za potpuni preokret.

Prvo je Zinkovski pogodio u 53. minutu, na asistenciju Maslova, da bi četiri minuta kasnije Sobolev matirao Akinfejeva za vođstvo Spartaka od 2:1.

Gosti su imali prednost trinaest minuta, kada je CSKA došao do novog pogotka, strelac je još jednom bio Čalov za 2:2 i neizvesnu završnicu, ali se rezultat do kraja nije menjao

Spartak je tako prekinuo niz od tri pobede zaredom, dok je CSKA posle meča sa Dinamom vezao i drugi remi. Spartak sada zauzima drugo mesto na tabeli sa 26 osvojenih bodova, dok se CSKA nalazi mesto ispod sa bodom manje.