subota 14.10.2017.
21:19

Sparta iz Roterdama je pregažena na 'Amesterdam Areni.

Beta/AP Photo/Peter Dejong

Gosti su odolevali do finiša prvog poluvremena, a onda sami sebi dali gol, Sanusi je pogodio sopstevnu mrežu pet minuta pre odlaska na veliki odmor.

Nakon dvadesetak minuta igre u nastavku još jedan autogol, ovog puta u režiji Floreanusa.

Ajaks je overio pobedu sa dva gola u kratkom vremenskom intervalu, Zijeh je bio asistent kod oba, prvi je dao David Neres, a drugi Junes za konačnih 4:0.

U sudijskoj nadokandi je mogla da pukne i petarda, ali je Kasper Dolberg promašio penal.

Zanimljivo, ovo je drugi uzastopni Ajaksov trijumf rezultatom 4:0, pre dve nedelje istim rezultatom je razbijen Herenven u gostima.

"Kopljanici" će neko vreme provesti na drugom mestu na tebeli, koliko dugo zavisi od rezultata koji će večeras ostvariti aktuelni šampion Fejenord, te Zvole i Herenven.