22:01

Mladi treneri u različitim raspoloženjima posle večerašnjih utakmica.

Watford FC Twitter

Dvojac srpskih trenera u Čempionšipu - Vladimir Ivić i Veljko Paunović ostvarili su polovičan učinak ove večeri, a prvi ima daleko više razloga za zadovoljstvo.

Ivićev Votford prekinuo je niz od tri utakmice bez pobede trijumfom kod kuće protiv Stouka pobedom od 3:2.

Novi član Čempionšipa bio je u rezultatskom zaostatku već od drugog minuta kada je iskusni Stiven Flečer postigao gol za Stouk.

Izjednačenje je usledilo u 28. minutu kada je bivši vezista Mančester junajteda i Evertona Tom Kleverli postigao gol.

Preokret je usledio sa penala u 61. minutu golom mladog Brazilca Žoaa Pedra, ali je Stouk stigao do izjednačenja pogotkom Kloda Pauela u 81. minutu.

Činilo se da će Votford morati da se zadovolji bodom, ali time nije bio oduševljen Ismaila Sar koji je u trećem minutu nadoknade doneo petu pobedu svom timu u ligi i prodor na četvrto mesto.

Za razliku od Votforda, Paunovićev Reding nije stigao ni do boda izgubivši kod kuće od Prestona sa 3:0 za drugi uzastopni poraz u ligi.

Golovi za Preston padali su u drugom poluvremenu, a prethodio im je promašen penal Danijela Džonsona u 48. minutu.

Vođstvo gostiju ipak je došlo u 65. minutu golom bivšeg napadača Seltika Skota Sinklera, a samo tri minuta kasnije u stelce se upisao i mladi danski napadač Emil Ris.

Konačnih 3:0 doneo je Bred Pots u drugom minutu nadoknade vremena.

Reding je bez obzira na poraz ostao na prvom mestu posle 10 kola sa tri boda više od Svonsija.