Poluvreme - Čeh, Najls i Azar dostojni finala, ostali previše oprezni!

sreda 29.05.2019.
21:47

Oprezni i jedni i drugi.

EPA-EFE/ZURAB KURTSIKIDZE

Nakon prvog poluvremena u finalnoj utakmici Lige Evrope između Arsenala i Čelsija golova nema, 0:0.

Arsenal je bolje počeo ovu utakmicu, imali su terensku inicijativu, par opasnih napada, ali nisu ugrozili gol Kepe Arizabalage.

Obamejang je imao prvu šansu već u 9. minutu, ali je on poslao loptu daleko od gola, da bi devet minuta kasnije Lakazet pao kao pokošen u kaznenom prostoru nakon kontakta koji je postojao sa Kepom, ali je sudija Roki odlučio da ne pokaže na belu tačku.

Imao je i Džaka jedan dobar udarac, kada je lopta otišla preko gola, a onda je Čelsi krenuo nešto agresivnije ka golu Arsenala.

Petr Čeh je bio odličan u prvom poluvremenu, imao je dve odbrane, druga je posebno impresivna kada je Olivije Žiru nakon dodavanja Azara pokušao da pogodio donji desni ugao.

Eden Azar je u Čelsiju fantastičan, pravi ogromne probleme defanzivcima Arsenala, dok na drugoj strani izdvajamo jedinog engleskog fudbalera u startnim postavama oba engleska tima, Mejtlanda-Najlsa.

Čekamo drugih 45 minuta, videćemo da li će biti još posle toga...