POLUVREME - Halandu dovoljno 10 minuta za prvi gol Liverpulu, Karvaljo vratio sve ispočetka

četvrtak 22.12.2022.
21:47

Veoma dinamičan okršaj Sitija i Liverpula.

EPA-EFE/Adam Vaughan

Duel dva najtrofejnija kluba u Liga kupu Engleske opravdao je epitet derbija već nakon prvih 45 minuta.

U Mančesteru je odigrano prvo poluvreme utakmice između Sitija i Liverpula, a aktuelni rezultat je 1:1.

"Građani" su bolje otvorili duel i poveli pogotkom Erlinga Halanda koji je posle asistencije De Brujnea u 10. minutu matirao Kelehera.

Na odgovor Liverpula čekalo se deset minuta, akcija po desnoj strani išla je veoma tečno, pa je Fabio Karvaljo nakon dodavanja Milnera uspeo da poravna rezultat.

Ređale su se potom prilike Gundogana i Akea na jednoj, potom i Nunjeza na drugoj strani, ali na odmor se otišlo rezultatom 1:1.