Poluvreme u Madridu - Real bolji, Barsina odbrana na mukama!

sreda 27.02.2019.
21:47

Posle svega, iako Real ima rezultat koji ga vodi u finale, Barselona može da bude zadovoljnija.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Na stadionu ''Santijago Bernabeu'' u Madridu igra se revanš meč polufinala španskog Kupa kralja, a posle prvog poluvremena rezultat je 0:0. Podsetimo, u prvom meču u Barseloni bilo je 1:1.

Posle mirnog početka, gde je Barsa imala jednu opasnu akciju u osmom minutu, Real je postajao sve konkretniji i opasniji kako je meč odmicao.

Igrao se 14. minut, Vinisijus Žunior je pao u kaznenom prostoru Barse, posle blažeg kontakta sa Semedom, ali se sudija Sančez nije oglasio. Potom je, kod prvog narednog prekida zatražio konsultaciju iz VAR studija, ali nije bilo potrebe da svoju odluku promeni.

Tu situaciju možete da pogledate OVDE.

Borba je počela da se rasplamsava na ulasku u 19. minut, kada je Benzema uposlio Vinisijusa na ivici kaznenog prostora, ovaj je odmah šutirao, ali lopta je završila iznad prečke.

Usledila je ekspresna kontra Barse posle kiksa Regeljona, ali Dembele se spetljao i dozvolio Varanu da interveniše.

U 23. minutu ponovo Benzema i Vinisijus Žunior prave pometnju u odbrani Barselone, ali su Alba, pa Ter Štegen i na kraju Rakitić uspeli da otklone opasnost ispred svog gola.

Usledio je period ravnopravne borbe, a onda u 36. minutu najbolja prilika za Real od početka meča. Kazemiro je na sredini terena oduzeo loptu Pikeu i odmah je prosledio napred ka Vinisijusu koji beži svojim čuvarima, ali je njegov šut ipak izblokiran. Lopta se odbija do Benzeme koji je bio oči u oči sa Ter Štegenom, ali je golman Barse izašao kao pobednik.

Samo dva minuta kasnije, još jedna velika prilika za Real, opet preko Vinisijusa posle akcije domaćih po levoj strani, ali je mladi Brazilac ponovo bio neprecizan.

Real Madrid: Navas - Karvahal, Varan, Ramos, Reguljon - Kazemiro, Modrić, Kros - Vaskez, Benzema, Vinisijus.

Barselona: Ter Štegen - Semedo, Pike, Lengle, Alba - Roberto, Buskets, Rakitić - Mesi, Suarez, Dembele.