Poraz Đangsua, zašto Boaći u Kini ne rešeta kao u Zvezdi?

nedelja 20.05.2018.
16:10

Ekipa Đangsua pretrpela je četvrti potaz u sezoni, a uoči dvomesečne letnje pauze u kineskoj Superligi.

crvenazvezdafk.com

U okviru 11. kola Superlige Kine, danas je Đangsu Suning poražen na gostovanju ekipi Šangaja SIPG rezultatom 2:0.

Napad gostiju je i ovog puta predvodio bivši napadač Crvene zvezde Ričmond Boaći, ali ponovo nije došao do izražaja iako je odigrao svih 90 minuta.

Na drugoj strani, Vu Lei je u 48. minutu doveo Šangaj u vođstvo, a konačnih 2:0 postavio je Brazilac Oskar u finišu utakmice.

Šangaj SIPG se ovom pobedom vratio na čelo tabele sa 23 boda, a Đangsu je ostao na četvrtoj poziciji sa 19 bodova.

Inače, Ričmond Boaći je od dolaska iz Crvene zvezde ovog proleća odigrao ukupno osam utakmica za Đangsu i postigao dva pogotka. Ali, današnji meč sa Šangajem SIPG je njegov već peti uzastopni bez postignutog gola, iako je na svakom igrao po 90 minuta, pa je jasno da je napadač iz Gane ušao u golgetersku krizu kakvu u Zvezdi nije imao.

Zbog toga će mu predstojeća letnja pauza sigurno prijati da ''napuni baterije'' i od jula ponovo podseti na najbolje dane.