Porto se okliznuo u Bragi, trofej prvaka sve bliži "Lužu"!

subota 15.04.2017.
23:26

Rasvetljava se polako situacija u Primerie, Benfika sada ima nešto komotniju prednost na čelu tabele.

EPA/ESTELA SILVA

Izabranici Nuna Espirita Santa nisu uspeli da osvoje sva tri boda na gostovanju u Bragi, meč je okončan rezultatom 1:1 (1:0), a "Zmajevi" su mogli i gore da prođu.

Domaćin je poveo već u šestom minutu, strelac je bio Santos. Kartabija je odlično prošao po desnoj strani, uputio je potom centaršut, a sjajno je skočio Santos i savladao Kasiljasa za 1:0.

Igrao se treći minut nadoknade, kada je strelac prvog gola propustio priliku da sa bele tačke poveća prednost Brage.

U nastavku, nakon 20ak minuta, gosti dolaze do poravnanja, Aleks Telješ je odlično izveo korner sa desne strane, a najviši u skoku bio je Tikinjo Soareš, koji vara golmana domaćeg sastava za 1:1.

Porto je napadao svim silama nakon tog pogotka, potpuno su dominirali, ali do kraja nisu uspeli da dođu do prekopotrebnog pogotka.

Srpski internacionalci Lazar Rosić i Nikola Stojiljković, ovoga puta nisu bili ni u protokolu Brage.

Ostali su na drugom mestu Primeire, imaju tri boda manje od Benfike, do kraja će biti nesumnjivo interesantno, ali nakon ovog kiksa, čini se da je Benfika bliža odbrani titule.