Potez lidera - Pike "oprašta" 50 MILIONA evra Barsi!?
Štoper juče podelio vesti o povlačenju.
Povezane vesti
Bivši selektor Srbije kritikovao Jamala: "Ako ovako nastavi karijera mu neće potrajati!"
Bivši predsednik Fudbalskog saveza Španije promovisao knjigu, pa gađan jajima!
Igrač govorio o sumnjivim ugovorima, sportski direktor dobio otkaz u Valensiji!
Potvrđeno, Flika posle pauze čekaju dve sjajne vesti
Đerara Pikea gledaćemo samo još jednom u dresu Barselone.
35-godišnji štoper je juče podelio vesti kako će mu meč sa Almerijom biti poslednji kao aktivan fudbaler. Defanzivac se povlači, ali se već priča o njegovom dugogodišnjem snu kao predsedniku Barselone.
No, Pike ima ugovor do 2024. godine sa Kataloncima. Polaznik La Masije je jedan od najplaćenijih fudbalera svog tima, pojedini katalonski izvori su preneli kako Pike zarađuje oko 28 milona evra po sezonu što je kasnije fudbaler demantovao. Sada španski mediji prenose kako dugovanja prema Pikeu iznose oko 80 miliona evra, računajući još 18 meseci ugovora.
Ipak, Pike neće naplatiti celokupna potraživanja. Španci pišu kako je Đerar insistirao na isplati odloženo/umanjene sume na koju je pristao kako bi Barsa sredila finansije u minulom periodu. Španac će tako oprostiti oko 50 miliona evra svom matičnom klubu i naplatiti "svega" 30 miliona evra duga. Što Barsi otvara prostora za dobra pojačanja, verovatno već tokom januara.
Krenuće se ranije od planiranog na Injiga Martineza. Defanzivcu Bilbaa ističe ugovor krajem sezone, ali Katalonci ga žele već tokom januara u svojim redovima kao zamenu za Pikea. Videćemo šta Baskijci imaju da kažu na to.

0 Komentara