16:20

Dugu pauzu imao je srpski defanzivac, danas je povratak obeležio prvom pobedom njegovog tima u novoj sezoni.

Epa/Martin Divisek

U Kini su ovog meseca odigrani mečevi petog kola tamošnje Superlige, a ekipa Gvangžua R&F je konačno stigla i do prve pobede.

Tim koji je do ove sezone vodio Dragan Stojković Piksi, a sada Đovani van Bronkhorst, pobedio je sa 1:0 ekipu Dalijan Pro, a čovek odluke bio je Izraelac Eran  Zahavi, koji je u 30. minutu postigao gol odlukje iz jedanaesterca.

Ono što je takođe obeležilo ovu utakmicu jeste prvi nastup Duška Tošića posle čak godinu dana u takmičarskim mečevima za Gvangžu R&F. Iskusni srpski defanzivac odigrao je svih 90 minuta i uspeo da stabilizuje odbranu svog tima, koja je u prva četiri kola primila čak 11 golova.

Zanimljivo, prethodni zvanični nastup Tošić je imao još 14. avgusta prošle godine, kada je isključen u porazu od Šenžena. Potom do kraja prošle sezone nije bio u sastavu, onda je zimus usledila pandemija, pa stroga procedura u Kini posle Tošićevog povratka iz Srbije ovog leta i tek sada su se stekli uslovi da on ponovo nastupi.

Naramo se da ćemo ga od sada redovno gledati u mečevima Gvangžua R&F.