sreda 02.08.2017.
22:50

Treća runda kvalifikacija je okončana!

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Prvi koji je obezbedio plasman u četvrto kolo je šampion Arezbedžana Karabag, kom je je to pošlo za rukom još juče, a danas su isti podvig napravili šampion Češke - Slavija Prag, vicešampion Rusije - moskovski CSKA, šampion Kipra - APOEL iz Nikozije, vicešampion Turske - Istanbul Bašakšehir, prvak Danske - Kopenhagen, vicešampioni Ruminije i Švajcarske - Steaua i  Jang Bojs, te šampioni Slovenije i Izraela - Maribor i Hapoel Ber Ševa.

Poslednjih pez 'viza' overili su Nica, trećeplasirana ekipa u francuskoj Ligi 1 prošle sezone, kao i prvaci Kazahstana, Grčke, Škotske i Hrvatske: Astana, Olimpijakos, Seltik i Rijeka.

Rijeka je na 'Kantridi' remizirala bez golova sa Salcburgom, pa zbog remija rezultatom 1:1 u gostima ide dalje.

Dupli remi viđen je i u dvomeču Ajaksa i Nice, a Francuzi će dalje zbog više postignutih golova u gostima. Na 'Alijanc Rivijeri' je bilo 1:1 pre sedam dana, a danas u Amsterdamu 2:2.

Revanš na 'Amsterdam Areni' su obeležili preokreti, Nica je već u trećem minutu povela preko Sukea, izjednačio je Van de Bek sredinom prvog poluvremena, a Davinson Sančez u 57. minutu preokreće na 2:1. Junak ovog dvomeča je Favrov 'džoker' Marsel, koji u 79. minutu postavlja konačnih 2:2, nakon deset minuta provedenih u igri.

U četvrto kolo će i Seltik, koji je salvaldao Rozenborg 'minimlacem' u gostima. Forest je postigao gol odluke u 69. minutu, podsetimo da pre sedam dana u duelu škotskog i norveškog šampiona u Glazgovu nije bilo golova.

Prvak Kazahstana Astana je sa prednošću od 3:1 došla u Varšavu i uspela da je odbrani, budući da je poljski šampion Legija slavio 'minimalcem'. Jedini gol u revanšu postigao je Červinski u 76. minutu, a ova utakmica ostaće upamćena po jednoj od najboljih navijačkih koreografija ikada.

Partizan je uspeo da ostane neporažen u Pireju u revanšu, jeftino primljeni golovi su koštali šampiona Srbije eliminacije.