subota 09.11.2019.
20:20

Ekipa Brendana Rodžersa nastavlja da pruža sjajne partije.

Beta/AP Photo/Rui Vieira

Fudbaleri Lester sitija slavili su na svom stadionu protiv ekipe Arsenala sa 2:0 (0:0).

U prvom poluvremenu nije bilo golova, videli smo i dve sumnjive odluke sudijskog tima, najpre se činilo da je Lester trebalo da dobije jedanaesterac, potom je Ndidi igrao rukom u svom kaznenom prostoru, međutim sudija Kavana se nije oglašavao.

Nije bilo golova u prvih 45 minuta, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku "Tobdžije" stigle do prednosti, strelac je bio Obamejang.

Ipak, ispostavilo se da je Gabonac bio u ofsajdu, pa je gol Arsenala poništen.

A onda, 68. minut, sjajna akcija Lestera, Tilemans dodaje loptu do Vardija, koji postiže svoj 11. gol u sezoni i donosi prednost "Lisicama".

Usledila je nova prilika za Vardija u 73. minutu, ali je najbolji strelac PL šutirao direktno u Lena, da bi samo dva minuta kasnije domaćin duplirao prednost.

Vardi je poslao povratni pas ka Medisonu, koji je u raskoraku uspeo da uputi efektan udarac i matira Lena za 2:0.

Sve je postalo jasno na "King Paueru", trudio se Arsenal ali nije uspevao da ugrozi Šmajhela, te su fudbaleri Lestera zadržali prednost.

Peti vezani trijumf za ekipu Brendana Rodžersa u Premijer ligi, koja je trenutno druga na tabeli sa pet bodova manje od Liverpula uz utakmicu više, imaju isti bodovni saldo kao Čelsi, ali bolju gol razliku i bod više od Sitija, takođe uz utakmicu više.

Arsenal je na šestom mestu, sa devet bodova manje od današnjeg rivala, puleni Unaja Emerija na četiri vezana susreta u PL ne znaju za pobedu.