petak 11.12.2020.
22:57

Vest Hem gazi ove jeseni...

Beta/AP Photo/Alastair Grant

Fudbaleri Vest Hema pobedili su u gostima ekipu Lidsa rezultatom 2:1 (1:1) u 12. kolu Premijer lige.

Lids je imao početak kakav i želeo, pošto je već u petom minutu, Fabijanski oborio Bamforda i napravio penal, a siguran sa 11 metara bio je Klih.

Ipak, Vest Hem je posle toga bio bolji tim, a Lids je pružio jednu od lošijih partija ove jeseni.

U 25. minutu, udarni tandem Vest Hema je ponovo proradio, Bouven je izveo korner, a Souček je ponovo najviši u skoku za 1:1.

Marselo Bijelsa je na poluvremenu pokušao da razmrda svoju ekipu, uveo je Heldera Koštu i Shaletona, ali je Lids u drugom poluvremenu bio neprepoznatljiv.

Vest Hem je bio bolji tim i to je krunisao u 80. minutu kada je Kresvel asistirao, a Ogbona pogodio za preokret i pobedu gostiju.

Do kraja, Rodrigo Moreno je imao ogromnu šansu da donese Lidsu makar bod, ali je Fabijanski bio na mestu.

Vest Hem je ovim remijem skočio na petu poziciju sa 20 bodova, dok je Lids 14. sa 14 bodova.