nedelja 25.02.2018.
23:15

Fudbaleri Porta slavili su više nego ubedljivo u okviru 24. kola portugalskog šampionata.

EPA-EFE/FERNANDO VELUDO

Izabranici Serđa Konseisaa slavili su na gostovanju Portimonenseu rezultatom 1:5 (0:3).

Poveli su već u 10. minutu, strelac je bio Musa Marega.

Samo šest minuta kasnije, Otavio na asistenciju snažnog napadača iz Malija povećava prednost "Zmajeva" na 2:0.

Pred kraj prvog dela igre, Marega postiže svoj drugi gol na susretu, bio je to njegov 19. u Primeiri ove sezone.

U nastavku su sve dileme otklonili Soareš u 59. i Brahimi u 66. minutu, Porto je došao do novog ubedljivog trijumfa.

Počasni gol za goste postigao je Posinjolo u sudijskoj nadoknadi vremena.

Napravili su tako fudbaleri Porta pet poena viška u odnosu na Benfiku, još uvek ne znaju za poraz u Primeiri, imaju 20 pobeda i četiri remija, pritom imaju i najbolji napad (66 golova) i najbolju odbranu (12 primljenih golova) u dosadašnjem toku takmičenja.