Primeira: "Poker" Benfike, Srbi bez minuta

nedelja 17.03.2019.
21:35

Fudbaleri Benfike slavili su u 26. kola portugalske Primeire.

Epa/Mario Cruz

Moreirense je ugostio ekipu Benfike na svom stadionu, gosti su očekivano odneli ceo plen, slavili su sa 0:4 (0:2).

Igrao se 37. minut kada je supertalentovani Žoao Feliks doneo prednost gostima iz Lisabona, pobegao je odbrani rivala i odmerenim udarcem sa ivice kaznenog prostorao zatresao mrežu domaće ekipe.

Samo šest minuta kasnije, Samaris je nakon kornera povosio na 2:0 i sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Na samom startu nastavka, Rafa Silva beži odbrani Moreirensea, izbegava ofsajd zamku i uz malo sreće postiže pogodak za 3:0 u korist Benfike.

Imali su i domaći svoje prilike, ali je Vlahodimos bio raspoložen, da bi konačan rezultat postavio mladi Florentino Luis, nakon odbitka u 83. minutu utakmice.

Benfika prva sa istim brojem bodova kao Porto, Moreirense šesti sa 42 boda, 21 manje od večerašnjeg rivala.

Andrija Živković je presedeo meč na klupi za rezervne igrače Benfike, dok nedavno oporavljeni Ljubomir Fejsa nije bio u protokolu.