Primeira: Porto, sa kreča, u 95. minutu do pobede

nedelja 19.08.2018.
21:56

Pričaće se o ovoj utakmici neko vreme.

EPA-EFE/JOSE COELHO

Aktuelni šampion Portugalije slavio je na gostovanju u Lisabonu protiv ekipe Belenenseša sa 2:3 (0:1).

Poveli su gosti golom Leitea u 26. minutu susreta i to je bio jedini gol u prvih 45 minuta

U nastavku, već u prvom minutu, Otavio duplira prednost "Zmajeva".

Ipak, domaćin se nije predavao, igrao se 55. minut kada je Fredi sa kreča smanjio na 1:2.

U 83. minutu, šok za goste sa "Dragaa", Fredi ovoga puta asistira Keiti, koji poravnava rezultat.

Ipak, u čak 95. minutu susreta, Enrike Almeida igra rukom u svom kaznenom prostoru, Aleks Telješ preuzima odgovornost i sa bele tačke donosi pobedu Portu.

Porto je tako upisao i drugi trijumf, pa je sa maksimalnih šest bodova i gol razlikom 8:2 na čelu tabele.

U postavi domaće ekipe nastupio je i srpski interancionalac Matija Ljujić, bivši igrač Mladosti i Rada, koji je igrao do 39. minuta.

Porto: Kasiljas, Pereira, Felipe, Leite, Telješ. Andre Pereira (H. Korona), Serđo Oliveira, Erera, Otavio (O. Tores), Brahimi (Ernani), Abubakar

Belenenseš: Muriel, Saso, Keita, Bergdih, Vijana (Sanja), Luka, Fredi, Ljujić (Gomeš), Lika (Almeida), Prata Koeljo, Silva