Primera - Alaves slavio protiv fenjeraša, Brašanac i drugovi ne odustaju od Lige šampiona

subota 16.03.2019.
15:59

Fudbaleri Deportivo Alavesa slavili su na gostovanju poslednjeplasiranoj ekipi španskog prvenstva.

EPA-EFE/ADRIAN RUIZ DE HIERRO

Ueska je na svom stadionu u okviru 28. kola Primere dočekala jedno od najprijatnijih iznenađenja ove sezone, ekipu Alavesa, gosti su odneli ceo plen, bilo je 1:3 (1:1).

Povela je ekipa iz Vitorije preko Džonatana Kaljerija, bivši napadač Boke i Vest Hema je mrežu Ueske pogodio sa bele tačke.

Ipak, samo tri minuta kasnije, novi penal, ali na drugoj strani, odgovornost preuzima Avila, koji pogađa mrežu Alavesa za 1:1.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, a isti rezultat bio je na snazi sve do 80. minuta.

Tada je rezervista Guideti pogodio mrežu Ueske i vratio prednost Alavesu.

Samo šest minuta kasnije, Kaljeri postiže drugi gol na utakmici, ovoga puta na asistenciju Vakasa, Argentinac je tako postavio i konačan rezultat.

Darko Brašanac je igrao do 78. minuta za pobednički sastav, koji se sa nova tri boda nalazi na petom mestu na tabeli, imaju 44 boda, jedan manje od četvrtoplasiranog Hetafea, ali uz utakmicu više. Ueska na samom dnu, sa duplo manje bodova od današnjeg rivala.