Primera - Atletiko 23. golom u sezoni do pobede protiv Granade

subota 08.02.2020.
22:51

Ekipa Dijega Simeonea uspela je da slavi pred svojim navijačima u 23. kolu španskog šampionata.

EPA-EFE/VICTOR LERENA

Fudbaleri madridskog Atletika slavili su na stadionu "Vanda Metropolitano" protiv Granade rezultatom 1:0 (1:0).

Poveli su već u šestom minutu, loša reakcija odbrane Granade, loptu je iz auta u protivničkom šesnaesteracu primio Koke, prosledio ju je do Koree, koji je lako matirao Ruija Silvu za 1:0.

U 26. minutu Vitolo je duplirao prednost "Jorgandžija", ali je njegov pogodak ipak poništen zbog ofsajda.

Do odlaska na odmor nije bilo promene rezultata, nakon 10ak minuta igre u nastavku velika šansa za Saula, ali je njegov udarac ipak lako odbranio golman Granade.

Mogao je Soldado da šokira domaćina u 73. minutu, ali je pokušaj iskusnog napadača uspeo da ukroti Jan Oblak.

Do kraja nije bilo izglednijih prilika, "Kolćonerosi" su zadržali minimalnu prednost iz šestog minuta i slavili.

Interesantno je da im je ovo bio tek 23. gol ove sezone, od njih slabiji učinak imaju samo Bilbao, Valjadolid, Eibar, Majorka, kao i ekipe iz zone ispadanja Levante, Selta i Espanjol.

Nakon ovog trijumfa je ekipa iz prestonice skočila na četvrto mesto, ali sa utakmicom više od Sevilje, koja ima isti broj bodova i na petom je mestu zbog gol razlike.

Granada je 10. sa devet bodova manje od večerašnjeg rivala.

Bivši fudbaler Partizana Ivan Šaponjić je presedeo čitav meč na klupi za rezervne igrače Atletika.