Barsa se revanširala za eliminaciju u Superkupu.

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Barselona dolazi do važne pobede protiv uvek motivisanog Bilbaa (2:1).

Prvo poluvreme je proteklo u znaku Lea Mesija.

Argentinac je imao šta za dokazati, tokom prvih 45 minuta uputio je čak tri šuta ka golu Simona. Prvo već u petom, golman Bilbaa siguran. Samo desetak minuta kasnije šut "desetke" ide preko prečke, ali zato treći šut je pretvoren u gol. I to kakav.

Mesi je šutirao tako iz slobodnjaka da Unai nije imao promil šanse za uspešnom odbranom.Barsa vodi od 20. minuta

Posle pauze Bilbao dosta bolji u prvih desetak minuta drugog dela igre.

Baskijci dolaze do izjednačenja samo pet minuta po povratku na teren. Centaršut Garsije, Alba slab u duelu sa De Markosom - levi bek Barse postiže autogol 1:1.

Barsa je mogla do ponovnog vođstva već u 58. minutu, Unai brani odličan šut Pjanića.

Imao je i Bilbao par napada, šutevi Berengera i Berčičea odlaze pored gola.

Barsa ponovo ide u napad, dugo je trajala akcija domaćih - na kraju Mingeza asistira Grizmanu i to je novo vođstvo Katalonca u 75. minutu.

Raul Garsija je pokušao u 88. minutu, šut iskusnog veznjaka ipak ide preko gola posle odbitka.

Alba je imao poslednju šansu u nadoknadi, ipak levi bek šutira pravo u Simona posle odlične kontre.