Primera: Dmitrović dva puta kapitulirao, Ueska na debiju slavila u Baskiji

nedelja 19.08.2018.
20:16

Ekipa koja je minule sezone po prvi put u istoriji izborila plasman u elitni rang, sjajno je debitovala među najboljim španskim ekipama.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Ueska je slavila na stadionu Eibara u prvom kolu španske Primere sa 1:2 (0:2).

Već u petom minutu, šok za Marka Dmitrovića i Eibar, Galjar je fantastično prošao po desnoj strani, a onda proturio loptu kroz noge sprskom golmanu za 0:1.

Pred kraj prvog dela igre, gol koji bi mogao da ode na dušu Dmitrovića. Centaršut Galjara sa desne strane iz slobodnog udarca, lopta je išla ka Kuću, ali je napadač Ueske nije zahvatio, što nije pomoglo bivšem golmanu Crvene zvezde da ostane nesavladan. Lopta je imala nezgodnu putanju, pa je nakon udarca Galjara iz slobodanjaka, završila u mreži Eibara.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, Eibar je zaigrao bolje u nastavku, a to im se isplatilo u 69. minutu, kada je Penja pronašao Eskalantea, a ovaj put do mreže gostiju.

Ipak, do kraja nije bilo promene rezultata, te je debitant u Primeri upisao tri boda na prvoj utakmici.