Primera - Dmitrović sačuvao bitan bod Eibaru, Realov "Samuraj" pogodio za nadu Majorke!

četvrtak 09.07.2020.
21:59

Odigrana su dva meča 35. kola u terminu od 19:30h.

EPA-EFE/Kiko Huesca

Fudbaleri Eibara i Leganesa podelili su bodove na "Ipurui", susret je završen sa najnepopularnijih 0:0.

Nismo videli puno izglednih prilika u Eibaru, a najbolju su svakako imali gosti.

Igrao se 26. minut kada je Garsija odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je Marko Dmitrović sjajnom intervencijom sačuvao svoju mrežu.

Do kraja susreta nije bilo previše izglednih prilika, Leganes je bio nešto bolji rival, ali to nije uspevao da materijalizuje, pa su golovi izostali.

Leganes pretposlednji sa 29 bodova, Eibar poprilično siguran sa sedam bodova više na 15. poziciji na tabeli.

baner

Majorka nastavlja da se nada, slavili su sada na svom stadionu protiv Levantea sa 2:0 (1:0).

Do prednosti su stigli u 40. minutu, Poco je dobro centrirao sa desne strane, odlično je u kaznenom prostoru rivala odreagovao Kućo, koji glavom matira protivničkog golmana za 1:0.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi pobedu Majorke u 84. minutu overio fudbaler Reala na pozajmici u timu sa Baleara, Takefusa Kubo.

Japanac o kojem se puno priča u poslednje vreme je pokupio jedan odbitak u loptu smestio u mreži Levantea za 2:0.

To je bio i konačan rezultat, Levante miran na sredini tabele sa 43 osvojena boda, Majorka je pokazala da će se do samog kraja snažno boriti za opstanak, trenutno su ispod crte sa 32 boda, tri manje od Alavesa, koji je u očajnoj formi i u 35. kolu igra sa madridskim Realom.