Primera - Dok su "Jorgandžije" pogađale, Hetafe "crveneo"!

subota 26.01.2019.
18:06

Ekipa Nemanje Maksimovića nije uspela da izbegne poraz na Vandi Metropolitanu, na kraju ostala i sa dva igrača manje.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

U 21. kolu španske Primere, fudbaleri Atletika iz Madrida trijumfovali su na svom terenu nad Hetafeom sa 2:0.

Ekipa Dijega Simeonea je opravdala ulogu favorita u malom gradskom derbiju, a prednost je stigla u 27. minutu kada je Antoan Grizman pogodio na asistenciju Parteja.

Deset minuta kasnije, nakon lepe akcije domaće ekipe Saul Njigez je iskoristio odbitak i pospremio loptu iza leđa Sorije.

U drugom poluvremenu videli smo nešto mirniji meč pošto su "Jorgandžije" spustile ritam utakmice, a Hetafe je na kraju ostao sa dva igrača manje.

Prvo je Dakonam u 89. minutu zaradio drugi žuti karton, da bi se isto dogodilo i Kabreri dva minuta kasnije.

Reprezentativac Srbije Nemanja Maksimović igrao je za goste do 66. minuta kada ga je zamenio Kristoforo.