20:58

Odigran je i prvi meč drugog dela sezone u Španiji.

EPA-EFE/PACO CAMPOS

Drugi deo sezone i 2020. godinu u španskoj Primeri otvorili su fudbaleri Valjadolida i Leganesa.

Valjadolid je ugostio Leganes na "Zorilji", a susret je okončan podelom bodova i rezultatom 2:2 (1:2).

Već u prvih 15 minuta videli smo tri pogotka.

Gosti su stigli do prednosti preko Martina Brajtvajta, pukla je kontra, En Nesiri je ubacio loptu sa desne strane, Danac je bio usamljen pred golom Valjadolida te nije imao težak zadatak da donese prednost ekipi Leganesa.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, domaćin poravava, Gvardiola se sjajno snašao pred golom rivala, proigrao je potom Unala, koji matira golmana Leganesa za 1:1.

Tu nije bio kraj uzbuđenjima u uvodni fazi susreta, igrao se 13. minut kada gosti dolaze do nove prednosti, Roke Mesa je jedan odbitak smestio u mrežu Valjadolida za 1:2.

Sa tim rezultatom se otišlona odmor, da bi bivši igrač Mančester sitija, Tventea i Viljareala Enes Unal postigao drugi gol na meču u 79. minutu.

Sjajno je tukao glavom nakon centaršuta Salisua i poravnao rezultat.

Do kraja ipak nije bilo promene, podela bodova u Valjadolidu.