nedelja 07.02.2021.
18:08

Atletik i Valensija podelili plen.

EPA-EFE/Javier Zorrilla

U 22. kolu španske Primere, fudbaleri Atletika remizirali su u Bilbau 1:1 sa Valensijom.

Finiš ne tako zanimljivog prvog poluvremena doneo nam je prednost domaće ekipe i to nesrećnim autogolom Sanmartina posle kontre "lavova" po levoj strani u 43. minutu.

Posle prilike Sanketa na jedno i Vasa na drugoj strani, Valensija stiže do izjednačenja u 65. minutu kada je Gabrijel bio najviši u skoku i sa desetak metara glavom savladao Simona.

Nakon drugog gola na meču nismo videli mnogo toga od dve ekipe, pa je tako srpski internacionalac Uroš Račić ipak ostao neporažen u Baskiji gde je odigrao ceo meč.

Atletik Bilbao se nakon 21 meča nalazi na 10. mestu Primere sa 25 bodova, dok bod manje ima Valensija na 12. mestu.