22:57

Dobio je Srbin priliku u finišu, ali je prosto neverovatno koliko nema sreće.

EPA-EFE/Mariscal

Fudbaleri madridskog Reala dočekali su Atletik Bilbao u derbiju 18. kola španske Primere, susret na "Bernabeu" je obilovao uzbuđenjima, ali su golovi na kraju ipak izostali.

Prvi je gostima pripretio Vinisijus u 12. minutu, sjajan prodor Brazilca i dupli pas sa Benzemom, poslao je čuvara "po burek", izbio sam pred Simona, ali je odlični golman Bilbao uspeo da sačuva mrežu.

Samo osam minuta kasnije, sjajan prodor Krosa, došao je na samo par metara od gola Bilbaa, tukao je pogodio Simona, od kojeg se lopta odbila u prečku!

U 32. minutu nova prilika za pulene Zinedina Zidana, Benzema je tukao glavom, ali pravo u veoma raspoloženog Simona.

Bilbao u finišu prvog dela igre stiže do pogotka, strelac je bio Bosanac Kenan Kodro, ali se ispostavilo da je momak rođen u San Sebastijanu ipak bio u ofsajd poziciji.

Otišlo se na odmor bez golova, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku Naćo pogodio prečku!

Uveo je Zidan potom na teren i Bejla u mesto Rodriga, a onda i Luku Jovića umesto Vinisiju sa u 72. minutu.

I prosto je neverovatno koliko je malo nedostajalo srpskom fudbaleru da postane pravi junak "kraljevskog" kluba.

Igrao se 86. minut, centaršut sa desne strane, Jović je sjajno skočio, tukao glavom sa desetak metara, Simon je ostao ukopan, a lopta je pogodila stativu!

Do kraja nije bilo promene rezultata, prava šteta za Jovića, koji je dobio 20ak minuta da se dokaže, odradio je sve kako treba, ali mu je opet nedostajalo sreće.

Remi na "Bernabeu", koji znači da Barsa prvi deo sezone završava na čelu tabele sa 39 bodova, Real je drugi sa 37. Bod je za Bilbao značio skok na sedmo mesto pred zimsku pauzu, imaju devet bodova manje od današnjeg rivala.

23 Komentara

Offside
Monday, 23.12.2019
15:13

Igra nije bila losa!Imamo problem koji se vuce jako dugo a to je da kada sut stane spica (Benzemu) to nema ko da nadoknadi!U proslosti,kada stane Ronalda tu je bio Benzema pa i Bejl ili uskoci neko iz sredine ko je mogao da resi mec golom.Sada smo u situaciji da imamo 2 mlada krila (Zunior i Rodrigo) koji jos uvek nisu na nivou da rese utakmicu,Benzemu krene pa stane a Jovic ocigledno ne moze da ga zameni zbog manjka kontinuiteta u igri.Sredina ulazi u pozne godine i ispada da jedino sto valja je odbrana jer primamo malo golova.Definitivan problem je sto Azar ne igra,decko bi mogao da bude taj koji bi mogao da nadoknadi golove koji nedostaju...Svaka cast igracima Bilba na sjajnoj utakmici a pogotovo njihovom golmanu koji je sinoc branio majstorski.Zasluzili smo pobedu ali stta sada,idemo dalje!

Bádr Hari
00:59

zaboravih da dodam kako sudija nije svirao 23 cista penala za Bilbao i kako je oprostio igracima Reala 11 crvenih. 😂

Steffmajster
00:59

Wow cak 6 minuta im poklonio sudija i oni nista... vazno nisu primili 5 komada na Camp Nou, ko sto obicno primaju

Benz9
00:37

Golman Bilbaa igrač utakmice - šta drugo reći... Raduje igra, a nekad se mora otvoriti i ostalima ne može Benz sam...

GoHardV3
00:05

Nema izmisljenih penala i poklonjenih lopti kao nekome kome je ocitana knjiga sa ponosom :D

Ronaldinjo_10
00:03

Sada će Go Hard da nam objasni 5 teorija zavere i zašto Real neće biti šampion...

GoHardV3
00:15

Koja teorija zavere bedu na kamp nuo skolujemo od fudbala, 3 cista penala se ne vide zato juce poklanjanje penala i golova iz ofsajda :D

00:00

Koliko je smotana ova ekipa Reala, mučenje za gledati. Počinju sušne godine. Ne mogu 3x dati gol sa 5 metara.

04
Sunday, 22.12.2019
23:59

E moj Bilbao, gde vi prosipate bodove. :(

RocknRolla
00:00

Ubio ih Real ali kao i protiv Barselone,lopta nece u gol.

GoHardV3
00:07

Je l to navijac kluba koji ne moze da predje centar na el klasiku a juce izmisljeni penali i lopte da se pobedi zadnjeplasirani na tabeli :D

Badr Hari
23:58

Hahaha u 23. minutu umesto čistog penala za Bilbao najbolji Realov pojedinac Adrian Cordero Vega svira faul u napadu. 😂 Još je namestio Realu i 6 minuta nadoknade, ali ni to nije vredelo. Jasno je koliko Real može biti presrećan bodom na Camp Nou.

GoHardV3
00:22

3 penala cista na el klasiku nedosudjena, juce gol iz ofsajda, izmisljeni penal, i gol iz poklonjene lopte sudije(asistenta) kod mesijeve kradje :D

Jelena Renovcevic
10:51

A ka si se probudio mokra posteljina.

Badr Hari
02:02

Samo 3 penala? 😲Da si ti sudio, Real bi 90 minuta šutirao penale i na kraju pobedio sa 30:0. 😂😂😂

Eh, da si gledao Realove utakmice u LŠ samo u poslednjih 6 godina lepo su te mogli naučiti Čakir, Rocchi, Klatenburg, Oliver, Kujpers, Kassai & Co. šta su to izmišljeni penali, golovi iz ofsajda, nepokazani zasluženi i pokazani nezasluženi crveni kartoni i ostale pljačke, pa ne bi pisao takve stvari.

Ali dobro, koliko večeras si mogao videti šta 'nije penal' za Bilbao (po kriterijumu najboljeg Realovog pojedinca Vege) i kako razvući nadoknadu 6 minuta ne bi li mrtvi Real uspeo bar iz ofsajda do 3 boda... ali nekada ni to ne pomaže (protiv Valensije je pomoglo, ali samo za bod). Da je bar Benzema gurnuo Modrića pa da Vega svira penal za Real kao onomad Lahoz protiv Sevilje. 😂😂😂