nedelja 10.01.2021.
22:57

Prošla pobeda došla početkom novembra protiv Real Madrida.

EPA-EFE/R. Garcia

Činilo se da ćemo otići bez golova sa ove utakmice, ali Solerova bomba je vredela čekanja. Valensija slavila u Valjadolidu sa 1:0.

"Slepi miševi" su bili agilniji od svog protivnika tokom prvog dela igre.

Čerišev je u drugom, a onda i u šesnaestom minutu promašio dve odlične šanse. Bliži od Rusa je bio Hoze Gaja, levi bek Valensije je pogodio stativu u 32. minutu.

Posle pauze očigledan pad tema, ali i sve veća nervoza.

Gosti su imali kakvu takvu inicijativu, Račić odlično šalje loptu Gaji na levom beku koji upošljava Solera - ofanzivac Valensije šalje pravu bombu u gol Masipa. Valensija vodi od 76. minuta.

Tek po primljenom golu su se domaći razbudili. Fernandez je pokušao da iscenira penal, a onda je pokušao i Oreljana.

Manu Valjeho pogađa za 2:0 u 86. minutu, ipak posle VAR konsultacija gol mladog napadača je poništen.

Neverovatna šansa u 96. minutu, posle slobodnog udarca Gvardiola pogađa tek stativu. Valjdadolid ipak bez gola, Valensija nosi bodove kući.