Primera - Levante pobegao od opasne zone, Rajo ispustio veliku prednost protiv Sosijedada

nedelja 20.01.2019.
20:29

U okviru 20. kola španske Primere Levante je slavio kod kuće, dok je Sosijedad nadoknadi dva gola minusa u Valjekasu.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Fudbaleri Levantea slavili su na gradskom stadionu u Valensiji protiv ekipe Valjadolida sa 2:0 (1:0).

Poveli su domaći u 42. minutu, strelac je bio Koke, na asistenciju Rubena Roćine.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a sve dileme o pitanju pobednika otklonio je Rođer u petom minutu sudijske nadoknade.

Treba dodati i da je gostima poništen gol Plana u 48. minutu nakon intervencije VAR-a, zbog ofsajd pozicije u kojoj se strelac izjednačujućeg pogotka našao.

Rajo Valjekano je dočekao Real Sosijedad, imali su dva gola prednosti, ali se na kraju moraju zadovoljiti bodom, na kraju 2:2 (2:1).

Poveli su domaći fudbaleri preko Komesana u 22. minutu, da bi samo šest minuta kasnije Embarba duplirao prednost Raja.

Gosti se rezultatski vraćaju u meč u 39. minutu, mrežu domaće ekipe zatresao je Ektor Moreno na asistenciju Iljaramendija.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 82. minutu Vilijan Žoze poravnao rezultat.