Primera: Ludnica u Sevilji, Real vodio, gubio, preokrenuo, strepeo i na kraju slavio!

Fudbaleri madridskog Reala slavili su u susretu 24. kola španske Primere.

EPA-EFE/JOSE MANUEL VIDAL

Real je slavio na "Benito Viljamarinu" protiv Betisa rezultatom 3:5 (2:1).

Poveli su Madriđani već u 11. minutu, strelac je bio Marko Asensio.

Usledila je daleko bolja igra Betisa, koji 20ak minuta kasnije dolazi do zasluženog izjednačenja.

Hoakin je centrirao sa leve strane, najbolji u skoku bio je Mandi, koji glavom vara Navasa za 1:1.

Samo tri minuta kasnije, odlična kontra Andalužana, Žunior Firpo izbija sam pred Navasa, ali ne uspeva da ga savlada, lopta se potom odbija do Nača, koji užasno reaguje i smešta loptu u svoju mrežu.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, a Real je u nastavku zaigrao daleko angažovanije i to im se isplatilo za samo pet minuta.

Lukas je izveo korner sa desne strane, Ramos je sjajno skočio i glavom zakucao loptu u mrežu rivala.

Devet minuta kasnije, Real dolazi do preokreta, sjajno je Deni Karvahal prošao po desnoj strani, igrači Betisa nisu mogli da ga zaustave, usledio je pas Španca ka Asensiju, a mladi ofanzivac Madriđana postiže svoj drugi gol na susretu za 2:3 u Sevilji.

Nekih šest minuta kasnije, Kazemiro proigrava Ronalda, ovaj izbegava ofsajd zamku, namešta loptu na desnu nogu i udarcem po sredini gola matira Adana za 2:4.

Činilo se da se Real osigurao, ali se Betis nije predavao. Igrao se 85. minut, kada je Žunior Firpo sjajno centrirao sa leve strane, a na pravom mestu se našao Serđo Leon, koji smanjuje na 3:4.

Ipak, Real ovoga puta nije poklekao, uspevaju da overe pobedu u drugom minutu nadoknade, kada je Karim Benzema postavio konačan rezultat. Pogrešili su domaći fudbaleri, Benzema dolazi do lopte, prosleđuje je do Lukasa, ovaj mu je vraća, a Francuz postiže gol iz izgledne pozicije za 3:5 na "Benito Viljamarinu".

Real je ostao na četvrtom mestu, imaju bod manje od Valensije, 10 od Atletika, čak 17 od Barselone, ali i utakmicu manje od svih pomenutih timova. Betis deveti sa 33 osvojena boda, 12 manje od današnjeg rivala.

34 Komentara

scofield
Monday, 19.02.2018
12:52

Asensio ponovo plese, kako je talentovan ovaj momak! Kakav prodor Karvahala, to je bek koji sve ume. Od kako je Real izgubio sanse za titulu utakmicu su im fantasticne, skroz otvorene, opustenije, lepo za gledaoce.

Di Magia
00:28

Samo sa pobratima SIMKETA...ne brini... Mesi ce na SP imati 24 golova cime ce postati najbolji strelac ikada i imace 36 asostencija... taj rekord niko nikada u istoriji nece oboriti... sam ce voditi argentinu do boginje... igrace i odbranu i u vezznom redu i u napadu...Sam ce sebi asistirati i postizati golove... po potrebi ce braniti penale koje ce sudija nebeskom nepravdom suditi protiv argentine... u nekim situacijama ce biti i trener, lekar i komentator na lokalnoj televiziji...Mas que uno mesiiii uiiii mesiiii uiii

17:42

Zasto? Kada god vi pobedite spominjete Ronalda.

theDarkKnightRises
11:22

Zaboravio si duple pasove 😅😅😅

Breaking Bad
00:28

Duvalo je u odbrani sa svih strana, sreća pa je napad bio efikasan, Asensio najbolji danas, mora početi od starta na Parku Prinčeva, Kovačić je bio dosta loš, kao da je izgubio samopouzdanje poslije povrede, valjda će zaigrati bolje u nastavku sezone.

HALAMADRID1233
00:14

Bravo Betis,ne sećam se kada nam je neko,osim Barse,dao tri gola u nekom meču,čak su bili 5 puta bolji u 1.poluvremenu.Asensio igračina,Ronaldo osim gola ništa nije uradio,samo kampuje u ofsajd.Ramos se bio,na trenutak, izjednačio sa Benzemom po broju golova u ligi,ali Benzema sa golom nije dao da mu niko ne ugrožava mjesto :D.Valjda nije ništa ozbiljno sa Marselom. Hala Madrid.

chaki
00:11

Ovaj Naco je blagi uzas

ViniciusJR
00:08

Konacno napad proradio...uz Asensija, bez Benzeme (bez obzira na fin gol veceras),sve je to dosta tecnije. Odbrana kriminal, Ramos jeste izlapio, ali ovaj Naco nije ni za Benevento, posebno ne na stopera, a to bi trebalo da mu bude prirodna pozicija. Kazemiro isto skripi u posljednje vrijeme.

Sunday, 18.02.2018
23:57

Nisam gledo ovu utakmicu pa nisam upucen jer sve bilo posteno i transparentno ili je opet bila navlakusa kao protiv PSG-a

00:24

Kriv je nepravilno izveden aut na početku drugog poluvremena.

Skraceni
00:25

Navlakusa kao i za Bajern protiv Wolfsburga poklonjen penal u zadnjoj sekundi.

audispirit
23:57

Dobra utakmica.

Rasel Krou
23:54

Odlicna utakmica, bodovi manje vise nebitni ali bitna pobjeda sa psiholoskog aspekta. Ostaje zal za katastrofalnim prvim dijelom sezone ali sta je tu je, treba igrati maksimalno svaku tekmu do kraja. Hala Madrid!

El Clásico leyendas
23:48

sad se i Marselo povredio. problemi se samo gomilaju

Brat Sergio Return_
23:47

Realov najveci problem je odbrana ove sezone, Naco je smijesan i uopce nema kalibar da nosi sveti dres. Ali hajde opet oni ne mogu primiti koliko napad moze dati.

Stevan Mikša
23:45

Karvahal je stvarno mnogo falio dok je bio povredjen. Asensio velemajstor!

23:43

Sjajna tekma Realova odbrana kriminalna malo me plasi revans sa Psz-om Zidan je morao da dovede stopera i zadnjeg veznog Kazemiro se previse opustio,nadam se da se Marselo nije ozbiljnije povredio Asensio i Ronaldo najbolji danas.

Hannibal Lecter
00:23

nije se Casemiro opustio vec je jedini igrac na toj pozicijikoji uspeva da odgovoi zahtevima realove igre. Nije lako igrati zadnjeg veznog iz utakmice u utakmicu u ekipi koja napada konstantno sa 6-7 igraca i cuvati ledja modricu i krosu kad krenu napred... Za sl sezonu pojacanje na toj poziciji je obavezno nesto tipa Fabinja kojiigra i zadnjeg veznog ali i desnog beka. odlicna zamena za Karvahala

Dalibor Bobinjo
Tuesday, 20.02.2018
03:02

Ti pratiš Real duže od mene??? Pa ja sam se bre rodio 4 godine pre nego što je moj idol prešao iz MUN-a u Real i od tada pratim svaku njegovu utakmicu. 😂

20:07

pa odbrana gresi kada vezni red i napad ne funkcionisu... a real pratim duze siugurno od tebe. Jedan zadnji vezni ne moze da zadovolji potrebe Reala kao i jedan desni bek. Taktičke zamisli zidana ne smeju da se dovode u pitanje jer covek ima kakve dve god iza sebe, dobio je PSZ kad mu niko nije davao sanse. Nikad manje real novca nije potrosio na transfere a dosta je zaradjeno na prodajama. Finansijski stoje besprekorno... Ljorente ocito nije igrac po Zidanovom ukusu i mi sigurno ne mozemo znati bolje od zidana njegove kvalitete.

MSSZRMK
02:00

Imaju Ljorentea koji zbog tehnicke odluke Zidan otpada sa spiska uvek.

00:37

Nije tacno ne pratis lepo igre Reala pogotovu njega previse gresi upetljan je,mnogo je sigurnije igrao prosle sezone i agresivniji je bio deluje mnogo tromo,Real treba da dovede jos jednog zadnjeg veznog da mu pravi konkurenciju kao i desnog beka,a bogami i stopera Ramos ocajan ove sezone,kad nam je Naco do ove utakmice bio najbolji stoper sta reci...

Stefoon
23:41

Real da ima kvalitetnog spica Real uopste ovoliko ne bi zaostajao, kakvu smesnu odbranu imaju.

Al-Ahli najtrofejniji na svetu
23:41

Cudo da su utakmici zavrsili svi igraci jer je sudija lagano delio kartone...asensio plese na terenu sjajno je igrao...konacno i benzema da pogodi...sjajna utakmica

xenon 1989
23:39

Gostujući teren, al' srećom domaći sudija, pa od 2 penala za Betis Manzano nije svirao ni jedan. :D