subota 15.02.2020.
14:59

Povratnik u najviši rang upisao je šesti trijumf u sezoni.

EPA-EFE/CATI CLADERA

Fudbaleri Majorke slavili su pred svojim navijačima protiv Deportivo Alavesa sa 1:0 (0:0).

Imali su veliku priliku u 32. minutu, dobili su penal, ali iskusni Salva Sevilja nije uspeo da ga pretvori u pogodak, Pačeko je odbranio njegov pokušaj sa kreča.

Bez golova se otišlo na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Danijel Rodrigez postigao pogodak za vođstvo Majroke, ali je on poništen nakon intervencije video tehnologije, zbog igranja rukom.

Ipak, u 63. minutu je sve bilo regularno, Majorka konačno stiže do prednosti, gol je postigao Kuću nakon odbitka.

U 90. minutu gosti tresu mrežu domaćina, ali je pogodak Alavesa odmah poništen zbog ofsajda.

Nije bilo promene rezultata, pobeda Majorke, koja je sada prva iznad crte sa 21 bodom, šest manje od Alavesa koji je na 14. poziciji.