Primera - Maksa požuteo, Hetafe propustio priliku da skoči na treće mesto

subota 07.03.2020.
22:55

Fudbaleri Hetafea dočekali su Seltu u 27. kolu španskog šampionata.

EPA-EFE/Kai Foersterling

Nije Hetafe uspeo da iskoristi remi Atletiko Madrida i Sevilje, ekipa iz Viga je izdržala na stadionu "Alfonso Perez", meč je završen sa najnepopularnijih 0:0.

Domaćin je najpre pripretio u 13. minutu, Arambari je tukao sa 20ak metara, ali je Ruben Blanko odlično intervenisao.

U 37. minutu šansa za Matu, ali napadač Hetafea glavom šalje loptu preko gola rivala.

Bez golova se otišlo na odmor, da bi nakon devet minuta igre u nastavku Nemanja Maksimović zaradio žuti karton, pa će tako propustiti sledeću utakmicu.

U samom finišu najpre Anhel postiže gol u 78. minutu, ali je on odmah poništen zbog ofsajda, da bi domaćin ostao sa igračem manje u 82. minutu, kada je Arambari zaradio drugi žuti karton zbog neopreznog starta.

U poslednjim sekundama susreta šansa i za Maksimovića, tukao je reprezentativac Srbije iz dobre pozicije, ali nije njegov udarac bio dovoljno snažan, te je Blanko bez većih problema intervenisao.

Hetafe nakon remija četvrti sa 46 bodova, jednim manje od Sevilja i jednim više od madridskog Atletika.

Selta tik iznad opasne zone sa bodom više od Majorke, koja je prva ispod crte.