petak 17.01.2020.
22:49

Mini derbi Madrida otvorio 20. kolo španskog prvenstva.

EPA-EFE/Rodrigo Jimenez

Gosti su rešili posao već posle prvih 45 minutu kada su postigli tri gola što je ujedno bio i konačan rezultat večerašnjeg meča (0:3).

Da će Hetafe prekinuti seriju od dva poraza dalo se očekivati već u samom startu. Gosti posle samo 12 minuta igre imaju prednost od 1:0, brz korner i asistencija Suareza ka Kabreri za vođstvo.

Samo desetak minuta kasnije, isto glavom, gol postiže i Niom za 2:0.

Dvanaest minuta kasnije smo videli verovatno i najlepši potez na meču. Molina dribla celu odbranu Leganjesa i nesebično dodaje Mati koji lako sprovodi loptu u mrežu za 3:0, igrao se 33. minut.

U nastavku bez većih uzbuđenja, Nemanja Maksimović beleži devedeset minuta i žuti karton za pobednički tim.

Domaći su završili meč sa igračem manje pošto Perez dobija direktan crveni karton u samoj završnici.