Primera - Moratina treća u nizu nedovoljna za slavlje "jorgandžija"!

Autor: Stefan Matić
utorak 29.10.2019.
20:49

Atletiko propustio priliku da se osami na vrhu na premijeri 11. kola španskog prvenstva.

EPA-EFE/RODRIGO JIMENEZ

Simeonovi puleni poveli golom svog džokera, ali je Perez poravnao na 1:1 desetak minuta pred kraj.

Tokom prvog poluvremena nisu viđena neka veća uzbuđenja, delovalo je da obe ekipe odmeravaju onu drugu, ali smo zato poslove pauze videli znatno više uzbuđenja.

Prvo je Hoselu zapretio posle kornera da bi na drugoj strani gosti bili aktivni preko Lodija, međutim bez promene rezultata. U 60. minutu Simeone umesto Erere ubacuje Moratu, Španac mu vraća posle desetak minuta kada postiže gol za vođstvo.

Ovo je bio Moratin treći gol zaredom, asistenciju posle duplog pasa piše Korea. Igrao se 70. minut.

Kasnije je i Korea imao šanse da udvostruči prednost Atletiko, ali šut Argentinca brani golman Alavesa. Burke je imao odličnu priliku da izjednači u 76. minutu, ali njegov promašaj nadoknađuje Lukas Perez sjajnim golom za 1:1 u 83. minutu