petak 06.03.2020.
22:53

Na premijeri 27. kola španskog šampionata Deportivo Alaves je ugostio "Slepe miševe".

EPA-EFE/DAVID AGUILAR

Fudbaleri Valensije se iz Vitorije vraćaju kući sa bodom, kako je susret na "Mendizorozi" okončan rezultatom 1:1 (0:1).

Poveli su gosti sa "Mestalje" u 34. minutu, sjajno je slobodan udarac sa 20ak metara izveo Dani Pareho.

Do kraja prvog dela igre videli smo odličnu priliku za Lukasa Pereza, ali ga je Silesen sjajnom intervencijom sprečio da poravna rezultat, imao je i Vas šansu na drugoj strani, ali je tukao glavom pored gola domaćina.

Otišlo se sa 0:1 na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku Alavesu pripretio Florenci, ali je lopta nakon voleja italijanskog fudbalera prozujala pored desne stative.

A onda, 73. minut, domaćin stiže do poravnanja preko Mendeza.

Do kraja susreta nije bilo izglednijih prilika, podela bodova u Vitoriji.

Valensija je sada sedma sa 42 osvojena boda, Alaves je sa 10 bodova manje na 11. mestu na tabeli.