Primera - Penali, VAR i prečka, ali su golovi izostali na Majorki

petak 13.09.2019.
23:03

Podela bodova na premijeri četvrtog kola u Primeri.

EPA-EFE/PACO CAMPOS

Fudbaleri Majorke dočekali su na svom stadionu ekipu Atletik Bilbaa, meč je i pored brojnih uzbuđenja završen sa najnepopularnijim rezultatom 0:0.

Prvo je domaćinu pripretio Injaki Vilijams u finišu prvog dela igre, ali je tukao pored leve stative, da bi u 45. minutu udarac Salve Sevilje iz slobodnjaka na drugoj strani uspeo da ukorti Simon.

Imali su šansu iz kornera domaći fudbaleri, ali je Baba Mohamed tukao glavom pored leve stative.

U nastavku nova šansa za domaćina, Lago Žunior je iz dobre pozicije tukao pored gola.

U 62. minutu šansa za goste, ali je udarac Raula Garsije sjajnom intervencijom uspeo da ukroti čuvar mreže Majorke.

Igrao se 76. minut kada je golman Baska Simone udarac iskusnog Sevilje poslao u stativu da bi samo pet minuta kasnije Berčiče skrivio penal za domaćina.

Abdon Prats je preuzeo odgovornost, ali je tukao pored gola.

Dinamično je bilo do kraja, igrao se 88. minut kada je Manolo Reina još jednom na sjajan način sačuvao mrežu nakon pokušaja Benjata, da bi u nadoknadi vremena bio nemoćan, ali je Raul Garsija pogodio samo prečku.

Nakon toga penal za goste, odgovornost preuzima Aduriz, ali njegov udarac sa kreča je uspeo da odbrani raspoloženi Reina.

Tražila je i Majorka penal u finišu, ali je nakon pregledavanja snimka utvrđeno da nema elemenata za najstrožu kaznu.

Domaći fudbaleri dolaze do gola u sedmom minutu nadoknade, ali je on ipak poništen zbog ofsajda.

Na kraju podela bodova, Atletik drugi sa osam bodova, ne znaju za poraz, Majorka 14. sa četiri osvojena boda.