nedelja 18.08.2019.
21:01

Uspešan start Julena Lopetegija.

EPA-EFE/CJ GUNTHER

Fudbaleri Sevilje slavili su na gostovanju u Barseloni protiv ekipe Espanjola sa 0:2 (0:1).

Poveli su Andalužani u 44. minutu, strelac je bio pozajmljeni igrač Reala Regiljon.

On se najbolje snašao u kaznenom prostoru domaćina nakon velike gužve.

Sa 0:1 se otišlo na odmor, da bi u 86. minutu Nolito duplirao prednost gostiju.

Bivši igrač Mančester sitija se odlično snašao u šesnaestercu rivala, zaobišao je čuvara, namestio se na udarac i efektno matirao golmana Espanjola za 2:0.

Dodajemo i da su početkom drugog poluvremena fudbaleri Espanjola tražili jedanaesterac, navodno je Dijego Karlos igrao rukom u svom kaznenom prostoru, VAR je stupio na scenu, odluka je bila da nema penala.

Utakmica je bila produžena čak osam minuta, ali promene rezultat nije bilo, pobeda Sevilje na startu sezone.