Primera: Sosijedad za 11 minuta napravio nedostižnu zalihu

nedelja 04.03.2018.
20:39

Fudbaleri Real Sosijedada slavili su u okviru 27. kola španske Primere, na svom stadionu.

EPA-EFE/Javier Etxezarreta

Ekipa iz San Sebastijana slavila je na "Anoeti" rezultatom 2:1 (2:1) protiv Deportivo Alavesa.

Već u uvodnih 10ak minuta susreta, videli smo dva pogotka.

Najpre je u šestom minutu nakon kornera Kanalesa, Moreno glavom sproveo loptu u mrežu gostiju iz Vitorije.

Samo pet minuta kasnije, Bautista beži odbrani Alavesa, izbija sam pred Pačeka, ali ga odlični golman gostiju zaustavalj, na njegovu nesreću lopta se ipak odbija do Iljaramendija, koji lako pogađa praznu mrežu za 2:0 već u 11. minutu susreta.

Uspeo je Alaves da se vrati do kraja prvog dela igre, sjajno ja Alfonso volej udarcem zatresao mrežu domaćina u 39. minutu.

Imali su šansu i da poravnaju rezultat do poluvremena, kada je u sudijskoj nadoknadi Sobrino pogodio okvir gola.

U nastavku je Real Sosijedad imao dve prilike u finišu, ali ih San Žose i Zurutuza nisu pretvorili u golove, ipak ih ti promašaji nisu koštali, Sosijedad je zadržao prednost iz prvog poluvremena i na kraju slavio.

Sosijedada 12. sa 33 osvojena boda, Alaves je 16. sa samo dva boda manje.