subota 09.11.2019.
20:25

Novi ubedljiv trijumf madridskog Reala.

EPA-EFE/Juan Herrero

Izabranici Zinedina Zidana upisali su novi trijumf u okviru španskog šampionata, slavili su kao gosti protiv Eibara sa 0:4 (0:3).

Poveli su u 17. minutu, strelac je bio sjajni Karim Benzema.

Lopta se od Dmitrovića odbila do napadača Reala, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu Eibara za 1:0.

Samo tri minuta kasnije, penal za Madriđane, koji u gol pretvara kapiten Serhio Ramos, 2:0.

Već u 29. minutu novi penal za "Los Blankose", ovoga puta je odgovornost preuzeo Benzema, precizan je bio Francuz, koji je tako postigao svoj deveti gol u Primeri ove sezone.

Sa 3:0 se otišlo na odmor, da bi nakon 15ak minuta igre u nastavku gosti došli i do četvrtog pogotka.

Modrić je pronašao Valverdea na ivici kaznenog prostora rivala, mladi vezista je iz prve šutirao i matirao srpskog reprezentativnog golmana za 4:0.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Real je na poslednja četiri susreta postigao 15 golova, a pritom nije primio nijedan.

Podsetimo, Luka Jović je bio van protokola za ovaj meč zbog povrede mišića.

Vratili su se na čelo tabele "Los Blankosi", imaju 25 bodova, dva više od Sosijedada, koji ima i utakmicu više, kao i tri više od Barselone, koja ima meč manje. Eibar na 15. mestu sa 15 osvojenih bodova.