nedelja 17.02.2019.
18:09

Ugostili su Espanjol i podelili bodove sa Kataloncima.

EPA-EFE/Juan Carlos Cardenas

U okviru 24. kola španske Primere, Espanjol je gostovao na "Mestalji", publika se kuća vraća delimično zadovoljna, timovi su podelili bodove, ali je meč okončan sa 0:0.

U 36. minutu, velika šansa za "Slepe miševe", u dobroj poziciji našao se Kevin Gameiro, ali je Francuz pogodio stativu.

Na startu drugog dela, dobar skok Garaja u kaznenom prostoru gostiju, tukao je iskusni Argentinac glavom, ali je loptu poslao tik pored leve stative u gol aut.

U 62. minutu velika šansa za Pareha, ali je iskusni Dijego Lopez sjajno intervenisao i sačuvao svoju mrežu.

Odmah potom, sudija Bengoeća pokazuje na kreč, dosudio je penal u korist Valensije, ali je ipak odlučio da pogleda snimak.

Na kraju je preinačio svoju odluku, "Slepi miševi" su ostali bez jedanaesterca.

Do kraja nije bilo pogodaka, Espanjol je u poslednjim minutima ostao i sa igračem manje, drugi žuti zaradio je Lopez, Valensija je bila bolji rival tokom većeg dela susreta, ali to nisu materijalizovali, goste je "spasao" i VAR, na kraju podela bodova.

Valensija je sa novim bodom skočila na osmo mestu na tabeli, imaju 32 boda, a samo četiri poraza, razlog za takav saldo su naravno remiji, njih čak 14 za Marselinovu ekipu ove sezone.

Što se tiče Espanjola, ostaju 13. sa tri boda manje od današnjeg rivala.