subota 17.03.2018.
18:06

Fudbaleri Valensije nastavili su sa sjajnim partijama ove sezone.

EPA/KAI FOERSTERLING

"Slepi miševi" su nastavili niz nepobedivosti u španskom šampionatu, vezali su treći trijumf u sedmi meč bez poraza, kako su na svom stadionu nadigrali Alaves sa 3:1 (2:0).

Igrao se 19. minut kada je Rodrigo, nakon duplog pasa za Zazom, pogodio mrežu Pačeka za 1:0.

Nekih 15ak minuta kasnije, Pareho izvodi slobodnjak sa desne strane, u kaznenom prostoru gostiju se najbolje snalazi Zaza, koji postiže svoj 12. gol ove sezone za 2:0 u korist domaćina.

Gosti su uspeli da uzvrate na samom startu drugog dela, igrao se 49. minut kada je Sobrino lepim udarcem sa ivice kaznenog prostora matirao Neta i tako prepolovio prednost Valensije.

Ipak, samo pet minuta kasnije, dobar napad Valensije, a nespretni Laguardija šalje loptu u sopstvenu mrežu, "Slepi miševi" su ponovo imali dva gola viška.

Na kraju je tako i ostalo, Valensija je ponovo treća na tabeli španske Primere, imaju 59 bodova, dva više od madridskog Reala, ali uz utakmicu više. Alaves na 16. mestu, sa čak 10 bodova više od Las Palmasa, koji je prvi ispod crte.