subota 18.11.2017.
18:05

Fudbaleri Barselone nastavili su sjajan niz u španskoj Primeri.

EPA-EFE/Javier Lopez Hernandez

U okviru 12. kola Barselona je slavila na gostovanju ekipi Leganesa sa 0:3 (0:1).

Pripretila je Barsa prvi put u 24. minutu, Mesi je bio u prilici, ali je njegov šut otišao preko gola.

Ipak, samo četiri minuta kasnije, Alkaser šutira sa desne strane, golman domaće ekipe uspeva da odbrani, ali na loptu potom naleće Suarez, koji lako trese mrežu rivala za 0:1.

Do kraja prvog dela igre nije bilo golova, a onda je nakon 15ak minuta igre u nastavku Barsa došla do drugog gola.

Ponovo slična situacija, Alkaser šutira sa leve strane ovoga puta, golman Leganesa uspeva da ukroti njegov udarac, a na odbitak naleće Suarez, koji uz malo sreće dolazi do drugog gola na susretu.

Imao je Leganes ubrzo priliku preko Amrabata, ali je Ter Štegen odbrani njegov udarac.

U 75. minutu je Aleiš Vidal imao dobru šansu da otkloni i najmanje sumnje o pitanju pobednika, ali je iz izgledne pozicije promašio čitav gol.

Pripretila je Barsa ponovo u 86. minutu, šutirao je Mesi najpre sa ivice šesnaesterca, dobro je reagovao golman Kueljar, da bi na odbitak ponovo naleteo Suarez, ali ovoga put je golman Leganesa sjajno reagovao i sačuvao svoju mrežu.

Barsa dolazi do trećeg gola, strelac je u 90. minutu bio Paulinjo.

Tako je ekipa sa "Kamp Noua" ostala prva na tabeli španske Primere sa 34 osvojena boda, dok je Leganes deveti sa duplo manje.

19:45

Sa 40% snage. Ter Stegen i Umtiti perfektni. Sramota zbog cega je Pike dobio zuti karton. Igraci se nisu umorili sto je najvaznije a prave utakmice tek slede. Semedo u defanzivi odlican ali mora da poradi na ofanzivi. Suarez dao dva gola,nije nesto odigrao ali nadam se da ce sto pre na operaciju jer ovako vise odmaze nego sto pomaze. Mislim da bi se Alkaser dobro pokazao kao centralni. Nije lep fudbal jedino poslednjih 20 minuta su lepo igrali ali vazno je nositi 3 boda kuci a ne propustene sanse i driblinge.

P. S.
19:33

Skoro se nije desilo da je Barsa sa mlitavijom igrom i manje napravljenih šansi ovako ubedljivo dobila utakmicu. Leganes nije imao sreće između ostalog i zbog povreda Gomeša i S. Roberta, tako da sve što je Valverde mogao da uradi je da drži Paulinja na klupi, ali to nije bilo dovoljno. Čak ni igrač utakmice Pique nije uspeo da pomogne Leganesu da dođe do bodova, kome ni očajna partija u defanzivi nije smetala da bar 10 puta pokušava loptama preko pola terena da pronađe nekog od napadača, naravno ni blizu i ni slučajno da bar jednom uspe u tome. Zanimljivo da je 'najbolja odbrana Primere' (naravno po broju primljenih golova) ostavljala bar 5-6 puta potpuno same fudbalere Leganesa (uglavnom zahvaljujući Piqueu i greškama Rakitića) da neometano i bez ikakvog bloka (srećom loše) šutiraju sa 10-15m u gol Ter Stegena, a ovi njih ni jednom. Kod prvog gola Barsu je sunce poslužilo pa im je inače vrlo dobar golman Leganesa poklonio gol (a da realno nije bio kriv), što je znatno olakšalo nastavak utakmice.

19:22

Licimo sve vise na Real od prosle godine,katastrofalno igramo ali pobjedjujemo nekako.

adidas forever
20:30

Jos uvek ne licimo dovoljno. Treba nam ozbiljnija podrska sudija tj. golovi iz ofsajda, smesna iskljucenja protivnickih fudbalera, dozvoljeno igranje rukama u svom sesnaestercu, isimulirani penali, nesviranje faulova u odbrani i narocito u napadu i bar jedan defanzivac tipa Casemira koji ne moze ni slucajno dobiti drugi zuti sta god uradio. :D

Bojan Aleksic
Monday, 20.11.2017
21:50

I da se Realu ne prizna gol kada lopta bude 60 cm u golu, i to fali.

zeks
19:20

Veoma dosadna utakmica,klasicno taktiziranje Valverdea.Konacno Suarez da prekine post,nadam se povratku u staru formu.Ter Stegen nastavlja da brani fenomenalno.

19:16

Izem ti ovakvu rutinu,muka za geldati...Pike kao da je cuvao El Fenomena u najboljim danima,a ne Amrabata.Rakitica ne mogu vise da komentarisem,jednostavno nemam odgovarajuce reci da opisem onakvu igru.Mesi prilicno rezervisan,nekoliko finih poteza na kraju,ali sve u svemu bleda partija (Nadam se da se cuvao za Valensiju).Jedina pozitivna stvar,uz rezultat,je sto je Suarez napokon dao gol.

mladenq_
19:26

-Pike kao da je cuvao El Fenomena u najboljim danima,a ne Amrabata- hahaha, bukvalno

mladenq_
Sunday, 19.11.2017
14:38

Neces dobiti samo jedan odgovor nego ce da ti udje na profil i ide redom po tvojim komentarima, na svaki nesto da napise:D. Ja mu prije par dana napisao nesto, ulazim naredni dan na sajt, 5-6 notifikacija od njega haha

10:05

Ma znam da troluje,ne znam ni sto sam mu pisao komentar.Sad ocekujem odgovor u stilu Uefalona,Pesi ili tako nesto xD

23:45

Brate zgrozio sam se.Znam ja da je Pike daleko od dobrog stopera,ali ovo je bilo previse :D

Lecter
19:13

Nadam se da idu bolji dani za Suareza.Falili su njegovi golovi.Inace nije dobro igrala Barsa,dosta srece kod golova,bukvalno sansu nisu stvorili ali zasluzeno su slavili na kraju.Leganjes je samo 8 golova primio do ovog meca znaci po toj statistici treca odbrana u ligi, tako je ovo bila vazna pobjeda.Moram da istaknem Ter Stegena 3 sanse je skinuo i velike zasluge ima za malo primljenih golova tokom cijele sezone.Alba i Umtiti odlicni.Paulinjo koristi svaku sansu svaka cast iako sam sumnjao u njega.

Rasel Krou
19:07

Real mora pobjediti ATM veceras ili 90% ispada iz borbe za titulu, 10 ili 11 bodova bi bilo previse jer je Valverde trener koji ima iskustva u Primeri, poznaje timove i nece prosipati bodove protiv malih timova.