nedelja 09.02.2020.
22:57

Sjajan meč u Sevilji.

Beta/AP Photo/Miguel Morenatti

Fudbaleri Barselone gostovali su na stadionu "Benito Viljamarin" u Sevilji ekipi Real Betisa u 23. kolu Primere.

Nakon velike borbe uspeli su da slave sa 2:3 (2:2), iako je domaćin u dva navrata imao prednost.

Poveli su "Verdiblankosi" u šestom minutu sa kreča, prethodno je lopta u ruku pogodila Lenglea.

Precizan izvođač najstrože kazne bio je Kanales.

Ipak, samo tri minuta kasnije, Barsa uzvraća, Mesi je uočio da se De Jong sjajno ubacuje, poslao mu je savršen pas, Holanđaninu nije bilo teško da savlada protivničkog golmana za 1:1.

Ali, Betis stiže do novog vođstva 15ak minuta kasnije, Vidal gubi loptu na sredini terena, jedan od fudbalera domaće ekipe je prosleđuje ka Fekiru, ovaj sa ivice kaznenog prostora sjajno šutira i matira Ter Štegena za 2:1.

Ipak, Katalonci dolaze do novog izjednačenja, nakon centaršuta Mesija iz slobodnjaka lopta dolazi do Busketsa, koji matira Roblesa za 2:2.

Otišlo se sa tim rezultatom na odmor, a prštalo je na sve strane već od starta drugog dela, najpre je u 48. minutu Mesi bio u idealnoj prilici, ali je Robles uspeo da odbrani njegov pokušaj.

U 62. minutu nova šansa za Argentinca, ali ponovo Robles sjajan.

A onda, 72. minut, novi slobodnjak za Mesija i nova asistencija, ovoga puta je pronašao Lenglea, koji trese mrežu Betisa za potpuni preokret na "Viljamarinu".

Samo četiri minuta kasnije domaćin ostaje sa igračem manje nakon neopreznog starta Fekira, koji je tako dobio drugi žuti karton.

Uzvratio je njegov zemljak istom merom na drugoj strani, drugi žuti za Lenglea samo tri minuta kasnije, pa je i Barsa ostala sa desetoricom.

Do kraja nije bilo promene rezultata, pobeda Barse na nezgodnom gostovanju, pobeda će posebno draga biti novom treneru katalonskog sastava Kikeu Setijenu, koji je tako slavio na dobro poznatom mestu, protiv bivšeg kluba.

01:21

Hettrik sudije koji je ispunio ocekivanja, WWE zahvatima Barselona dolazi do pobede, ali ni to nece pomoci hahahhaa kakva 2 gola daju ejj, ono se sudi i vidi i po 7. Litvanskoj ligi

04
20:56

Vrlo nemaštovito, mislio sam da ćeš primetiti da je sudija Messiju oprostio crveni karton zato što je dresom čupao ruke Bartri u šesnaestercu Betisa ili bar 5 nesviranih penala za Betis. :D

Benz9
00:59

Teška ali zaslužena pobjeda... Ne znam otkuda Fekir u Betisu, čovjek zaslužuje top klub, nije normalno šta je radio večeras..

Mirjevac
00:39

Slaba barcina igra, ali na kraju opet sudije ne sudise penal nad Mesijem, Bartra ga drzao zamalo da mu dres iscepa i ruku odcepi,a sudije kao nevidose sve to! Dookle ce ovako barca da trpi? Barca treba da se prijavi u nekooj susednoj drzavi da igra, posto je u spaniju sabotiraju, sudije i FSS! Treba da proba u francuskoj ligi da igra, ili Italiji, mozda i u portugaliji, bar bi je tamo drugacije tretirali, a ne ovako ocevidno da je sabotiraju, a Real i Atletiko guraju!

Bádr Hari
12:02

tako je legendo,FSS sabotira Barselonu i naseg idola Messija. :D

Dimebag Dárrell
Tuesday, 11.02.2020
17:30

Na ovaj komentar mi žao i da te zezam...

BlúeBoy84
04:55

Tek tek mi je 11 godina

04:51

Mirjevac
00:30

Bas me cudi da barca i dalje pobedjuje, ona nema igrace, ima nekoliko ali vecinu nema! Odbrana Lengle je nula, Umtiti tu i tamo je bolji od njega i od Pikea, Buskets nula, S. Roberto nula, Semedo slabo, Vidal slabo, Onaj mladi Junior, Grizman slabo,! Veceras su bili naj bolji Mesi, De Jong, Artur kad je uso, naravno Ter Stegeri naravno Alba nije bas bio los, ostalo je sve nula! Barca mora da radi na nove dobre igrace, a ne da prodaje mlade a ostavlja ove stare koji nemaju pojma! Abidal nema dve veze o igracima kad ih kupuje i njegovi Skauti su nula o ocenjivanju igraca, kupili sve neke krseve, barca ce ove sezone nulu od trofeja da osvoji sa ovim igracima!

Steffmajster
01:10

ma Messi je kriv za sve (bar tako pricaju ovi "poznavaoci" fudbala)

Rise up
00:22

Mesi nije uopste dobro odigro, ali je i takav bio najbolji sto dovoljno govori kako se Barsa muci. Dosla je do izrazaja ta njegova genijalnost. Grizman i Roberto nikakav doprinos u napadu nisu dali. Bice borba do poslednjeg kola za titulu.

Goran Stanojkov
01:05

Koju titulu da das ovu sezonu Roberto Buskets Pike Grizman Dembele Alba nezasluzuju ni vaznu da uzmu svaku utakmicu Barsa prima 1ili 2 gola nemaju nikakvu igru gol od kontre nisu zabili nikada svi golovi su iz prekida posteno Dana's da nije namestena utakmica opet bi izgubili to se vodi od aviona a glume kao da nista nije Bi-Lo pola ekipe Betisa su igraci Barse I trenera treba posteno da kazemo da nemamo Tim za titulu pola of ovi sto igraju nezaslujuju da nose Dre's Barse

01:11

covek kad bi mogao sam sebi da asistira bilo bi najbolje

P. S.
00:16

Teška pobeda na vrlo neugodnom gostovanju, kakvo je svako za Barsu ove sezone. Katastrofalna igra u odbrani se nastavlja zbog čega su nakon drugog primljenog gola igrali u strahu od greške, a i u strahu od duela zbog agresivnosti Betisa, mada je sudija (osim faulova nad Messijem na početku i na kraju utakmice za čist penal) skoro sve faulove svirao, a mnoge i kažnjavao žutim kartonima. Realno je teško igrati kada u timu imaš potpuno beskorisnog Grizmana, te vrlo loše S. Roberta, Vidala i Lenglea, bezmalo pola tima. Ipak trener Setijen je pokazao veliku hrabrost uvođenjem Rakitića, makar i 5 minuta pre kraja, sa obzirom da je video kako Betis kažnjava greške.

zeks
00:15

Tesko osvojena 3 boda na nezgodnom gostovanju. I dalje igraju igraci kojima odavno nije mesto ni na klupi ali tako ce do leta se muciti zbog kratkog rostera. 3-4 ozbiljna pojacanja na leto a dotad se uzdati u Mesija

00:05

Namestena ko se razume

00:03

I'ma li Neko pametnij da mi objasni zasto Sergio Roberto I Grizman igraju za Barsu

Tata Messi
00:35

Pored zivog tebe oni igraju :D

Milos Ilic_fb1
01:14

Gledajuci Barselonu, covek se zapita kako neki ljudi jos uvek imaju posao.
Grizman je placen 100+ miliona, i ima za sad 7 golova i 4 asistencije. Nije to lose, ali za igraca koji je toliko placen i igra u napadacki dominantnom timu kakav je Barsa, to su smesne brojke. Istresli ljudi 250 miliona na Kutinja i Dembelea, jedan ne moze do prvog tima jer je los, drugi jer je vecito polomljen.
Da nije Mesija, i kad je zdrav, Suareza, Barselona bi bila na sredini tabele prakticno.

Mak-Juventino
00:03

Da nije Mesi , Top 4 mozda , mozda ...

Mirjevac
00:24

Hahahaha, da nije bilo mesija, valjda je on igrac barce' Tako bi mogli da kazemo da nije Mbapea PSZ bi ovo ili ono, da nije recimo Ronalda sta bi bilo od Juveta, valjda su to igraci koji igraju za svoj klubove! Evo juce Juvetu ni ronaldo nije mogo da pomogne, eno Intera veceras pobedi sad ce biti jako tesno za Juve, gledaj ti tvog juveta, za barcu se nesekiraj!

01:12

Ne sekiram se ja za Barcu , ali ti i svi navijaci tog kluba bi trebali .. Inaku srecno nadalje i da gledamo dvomec Juve - Barca , recimo , u cetvrt-finale LP ... Sportski pozdrav