Prštalo u derbiju Andaluzije, Sevilja odbranila domaći teren!

subota 13.04.2019.
22:38

Fudbaleri Sevilje slavili su na svom stadionu protiv velikog rivala.

EPA-EFE/RAUL CARO

Derbi Sevilje i Andaluzije odigran je danas u okviru 32. kola španske Primere na stadionu "Sančes Pishuan", Sevilja je savladala Betis rezultatom 3:2 (1:0).

Poveli su domaći fudbaleri u 26. minutu, strelac je bio Munir El Hadadi, na asistenciju Sarabije.

Otišlo se na odmor sa 1:0, da bi nakon 10 minuta igre u nastavku lepim golom sa ivice kaznenog prostora Lo Selso poravnao rezultat. Firpo je ubacio loptu sa leve strane, Argentinac je sjajno tukao sa ivice šesnaesterca i matirao Vačlika za 1:1.

Usledio je ekspresan odgovor Sevilje, igrao se 59. minut kada je Ben Jeder sa leve strane prebacio loptu na desnu, na pravom mestu našao se Sarabija, koji akrobatski postiže gol za novo vođstvo domaće ekipe.

Samo pet minuta kasnije, bilo je i 3:1, ovoga puta strelac Franko Vaskez.

Nisu se ipak gosti predavali, igrao se 82. minut kada su dobili slobodnjak na ivici kaznenog prostora rivala, Teljo je preuzeo odgovornost i smanjio na 3:2.

Napadao je Betis do kraja, ali nisu uspeli da dođu do izjednačenja, Sevilja je slavila u velikom derbiju.

"Rohiblankosi" nakon ovog trijumfa četvrti sa 52 boda, Betis deveti sa devet bodova manje.