Poluvreme - Rapsodija Barselone protiv Atletika

nedelja 06.02.2022.
17:02

Kakva utakmica!

EPA-EFE/Alejandro Garcia

Fudbaleri Barselone i madridskog Atletika igraju izvanredan meč na "Kamp Nou", a domaćin na poluvremenu vodi sa ubedljivih 3:1.

Već u prvim minutima meča Adama Traore je izmamio aplauze navijača, nakon što iznudio slobodan udarac.

Prvu priliku na meču imao je Feran Tores za Barselonu, ali je njegov udarac u petom minutu završio pored gola.

Atletiko je uzvratio na suprotnoj strani i već u osmom minutu poveo golom Janika Karaska. Bio je to mat u tri poteza. Koke je proigrao Luisa Suareza na desnoj strani, a ovaj odmah ubacio loptu ka Karasku, kojem nije bio teško da savlada Ter Štegena.

Već u 10. minutu Đordi Alba postigao je evrogol i ekspresno doneo izjednačenje Barseloni. Španac je volej udarcem iskoristio centaršut Danija Alveša, a Jan Oblak je ovaj udarac ispratio samo pogledom.

U 19. minutu pokušao je Žoao Feliks, ali je njegov šut završio pored gola, što je samo dva minuta kasnije kaznio Gavi i doneo novo vođstvo Barseloni.

Mladi fudbaler je odlično skočio na centaršut Traorea i sjajno šutirao, a lopta je na putu ka mrežu zakačila Šimea Vrsaljka.

Na isteku pola sata igre Oblak i Karasko su se zbunuli pred svojim golom, ali Traore nije reagovao kako treba.

U 34. minutu viđeno je novo uzbuđenje pred golom Atletika, ali je Tores bio u ofsajdu.

Tri minuta kasnije odlično je šutirao glavom Stefan Savić, ali je lopta za malo otišla pored gola.

Barselona je u 43. minutu stigla do vođstva od 3:1, a strelac je bio Arauho, koji je zakuca loptu u Oblakovu mrežu, nakon što se prethodno odbila do njega.