Prva pobeda Marselja u gostima!

Autor: Boban Filipović
subota 10.12.2016.
16:31

Premijerni meč 17. kola francuske Lige 1 između Dižona i Olimpika iz Marselja završen je trijumfom gostiju.

Beta/AP Photo/Claude Paris

Ova utakmica je trebalo da bude odigrana sinoć, ali je odložena zbog guste magle u Dižonu. Pomerena je za danas, počela u neuobičajenom terminu za subotu zbog više sile.

Olimpik Marselj je zabeležio prvu pobedu kao gost ove sezone, izabranici Rudija Garsije su slavili rezultatom 2:1 na stadionu 'Gaston Žerar'.

Gosti iz najveće mediteranske luke su poveli već u 6. minutu golom supertalentovanog Maksima Lopeza i imali minimalnu prednost sve do petnaesteka minuta pre kraja kada je Abeid poravnao rezultat.

Ipak, tri minuta pre kraja regularnog toka utakmice Bafetimbi Gomis se pobrunuo da Olimpik odnese ceo plen iz Dižona.

Olimpik Marselj se ovom pobedom probio do osmog mesta na tabeli i možda najavio i borbu za izlazak na evroscenu, dok bi Dižon nakon 17. kola mogao da završi i u opsnoj zoni.