subota 01.09.2018.
23:02

Prvak Holandije nije imao milosti.

EPA-EFE/OLAF KRAAK

Ekipa iz Ajndhovena slavila je sa 6:1 (4:0) protiv Vilema II u okviru četvrtog kola holandske Eredivizije.

Već u prvom poluvremenu spakovali su četiri gola.

Poveli su u sedmom minutu preko Hendriksa, da bi samo šest minuta kasnije prednost PSV-a duplirao Bergvajn.

U 35. minutu je Pereiro postigao i treći gol za domaćina, da bi u pretposlednjem minutu regularnog dela prvog poluvremena Virgever kompletirao "poker" golova.

U nastavku, već u prvom minutu, Sol je smanjio ogromnu prednost domaćina, ali to je razljutilo PSV.

Samo tri minuta kasnije Virgever postiže svoj drugi gol na utakmici za 5:1, da bi konačan rezultat u 72. minutu postavio Bergvajn, takođe svojim drugim golom.

Aktuelni šampion je nastavio sa dobrim rezutatima, izborili su plasman u Ligu šampiona, dok u Erediviziji imaju maksimalnih 12 bodova.